X
SEO Çalışması
SEO Çalışması

Kahramanmaraş Web Tasarım SEO Çalışması

Arama motoru optimizasyonu veya İngilizce’de “SEO”, web sitelerinin daha belirgin bir çevrimiçi varlığa sahip olmalarına yardımcı olan bir dizi teknik anlamına gelir. Kısaca SEO olarak da anılan bu işlemler, web sitelerinin bir bütün olarak pazardaki konumlarını seçmelerini sağlar.

Arama motorlarının gereksinimlerine göre uyarlanan SEO araştırması ile web siteleri, arama sonuçlarında ilk sayfaya hatta üst sıralara çıkabilmektedir. Bu bakımdan SEO ile ilgili çalışmalar inanılmaz derecede uzun soluklu pazarlama taktikleri olarak görülebilir. Firmamız olarak web sitenizi teknik özellikleri ve güncel SEO uygulamalarını dikkate alarak tasarlıyoruz. Ayrıca, talebinizi ustalıkla yerine getiriyor ve mevcut konumunuz için ihtiyaç duyduğunuz SEO hizmetlerini de sunuyoruz. Arama Motoru Optimizasyonu yardımına ihtiyacınız varsa, web tasarım, yazılım ve SEO uzmanlarından oluşan ekibimizin neye ihtiyacınız olduğunu bilmesine izin verin, gerisini onlar kaliteli bir şekilde halledecektir. Profesyonel SEO hizmetimiz için referans projelerimizi inceleyebilir veya Türkiye’nin en iyi web tasarım ve yazılım firmasından projeleriniz için hızlı fiyat teklifi almak için teklif formunu doldurabilirsiniz.

Site İçi SEO

SEO çalışmasının en önemli bileşenlerinden biri site içi optimizasyondur. Bu süreçte, web sitesinin içeriğini değerlendiriyor ve siteyi nasıl daha iyi hale getirebileceğimize dair kararlar alıyoruz. Web sitesi için doğru arama terimleri daha sonra sağlanır. Sayfaların kullandığımız anahtar kelimeler için optimize edildiğinden emin olmak için ilgili sayfaların başlık etiketlerini, meta açıklamalarını, h1 etiketlerini ve diğer özelliklerini değerlendiririz. Siteye bağlı olarak  prosedür farklı olabilir. Google ve diğer arama motorlarının arama sonuçlarında kullanıcılara en iyi hizmeti veren web sitelerini seçmesi için, müşterilerimizin en iyi web sitelerini oluşturmasını mümkün olduğunca basit hale getirmeyi amaçlıyoruz.

Sitenin işlevselliğini artırmak için yapılması gerekenleri tespit etmek tamamen bizim görevimiz. Sayfa adreslerinin (URL’ler) nasıl düzenlenmesi gerektiğine dair çalışmalar yapıyoruz. Sitenin arama motorları tarafından okunabilir ve kullanıcılar tarafından erişilebilir olması için gerekli bilgilerin bulunması ve görüntülenmesini sağlıyoruz. Web sitesinde sağlanan statik verilerin doğru yapıldığından emin oluyoruz. Site fotoğraflarının arama motoru sonuçlarında daha görünür olması için nelerin yapılması gerektiğinin belirlenmesi ve editör kadrosu tarafından uygun şekilde düzenlendiğinin teyit edilmesini sağlıyoruz. Web sitesini iyileştirmek için neler yapılabileceğini görmek ve uygun anahtar kelimelerin hedeflendiğinden emin olmak için web sitesinin içeriğini güncelliyoruz. İlgili web sitelerinin başlık etiketlerinin, meta açıklamalarının, h1 etiketlerinin ve diğer içerikle ilgili niteliklerinin peşinde olduğumuz anahtar kelimeler için optimize edilip edilmediğini kontrol ediyoruz.

Site Dışı SEO

Site dışı SEO birkaç farklı şekilde yapılabilir. En üst sıralarda yer alan, web sitesinde çok sayıda güvenilir geri bağlantının (Backlink) varlığıdır. Backlink, iki web sitesi arasındaki bağlantıdır. Ancak, özellikle Google, sahte geri bağlantılara karşıdır.

Geri bağlantılar arama motorlarına bağlı olduğundan önemlidir. Sonuç olarak arama motorları sahte bir referansı kabul etmeyecektir. Bu durumda web sitesine geri bağlantılar kaliteli ve güvenilir kaynaklardan gelmelidir. Kullanıcıların gerçekten değer verdiği olağanüstü kalitede bir web sitesini bu şekilde yaratır ve siteye ilginç şeyler eklersiniz. Sosyal medya katılımı, marka bilinirliği ve arama motorları gibi bir dizi yönü vurgular. İşletmemiz uzun yıllardır SEO hizmetleri sunmaktadır. İşletmemizle iş birliği yaparak harika arama motoru sıralamalarına ulaşabilirsiniz.